Okolice Krakowa – spacer bez tłumów

Dzisiaj małe podsumowanie krakowskich miejscówek, gdzie można sobie wyskoczyć na spontaniczny spacer, który nie zajmie połowy dnia. To tylko kilka podkrakowskich propozycji, gdzie nawet w letni weekend nie uświadczycie tłumów.

Ścieżka przyrodnicza Mistrzejowice – Nowa ścieżka przyrodniczo spacerowa łącząca Park Reduta z parkiem os. Złotego Wieku. Sama ścieżka ma ok 1 km, ale wybierając opcję z parkiem i plantami mistrzejowickimi, można wytuptać jakieś 5 km.

Park leśny Witkowice – Można się wczuć w leśny klimat nie wyjeżdżając z miasta. Doskonale przygotowana pod spacerowiczów leśna ścieżka, nie wymagająca jakiejś szczegółowej orientacji w terenie. Dostępny bezpłatny parking i plac zabaw dla dzieci. Wzdłuż szlaku liczne ławki i altanki.

Lasek Mogilski – duży park z licznymi alejkami spacerowymi (2km naokoło). Miejsce idealne na spacer, rower, rolki, odpoczynek. Nie ma żadnego placu zabaw, więc wybierając się z najmłodszymi, warto zabrać ze sobą rowerek, hulajnogę, kredę, cokolwiek. Więcej informacji na temat tej wyprawy znajdziecie tutaj Zesławice – czyli obrzeża Nowej Huty ze zbiornikiem wodnym, gdzie pływają kaczki i łabędzie. Cisza, spokój i odludzie. Można pospacerować, można się poopalać.

Lasek Młodziejowski – Malutki (ok 2 km) ale prawdziwy, uroczy lasek, zaraz za granicami miasta. Otoczony polami uprawnymi.

Przylasek Rusiecki – poza sezonem plażowo-kąpielowym jest cichy i odludny. Idealny na krótki spacer dla osób, ceniących sobie spokój.

Dolina Podskalańska  – nazywana też Wąwozem Podskalańskim lub Doliną Wedonki. Malutki lasek, z jaskinią i kilkoma skałkami. Tuż za Krakowem. Miejsce idealne na poobiedni spacer w cieniu.