Zamek w Chęcinach i Kadzielnia w Kielcach

Najbardziej charakterystycznym miejscem w Kielcach jest Rezerwat przyrody Kadzielnia. Oprócz licznych Jaskiń, dwóch przepięknych punktów widokowych, skąd można podziwiać całą Kielecczyznę, jest także amfiteatr, gdzie odbywają się liczne koncerty. Będąc w Kielcach z dziećmi, warto odwiedzić muzeum zabawek i zabawy.
Na Zamku w Chęcinach byliśmy już kolejny raz. Z roku na rok pięknieje. Teren wokół świetnie przygotowany: alejki spacerowe, dużo zieleni, ławeczki, atrakcje dla dzieci, duży parking, karczma. Chęciny to nie tylko Zamek. To także Jaskinia Raj (bilety do jaskini trzeba rezerwować z kilkudniowym wyprzedzeniem), Kamieniołom Zygmuntówka, Centrum Nauki, pobliskie Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni – jeden z największych skansenów w Polsce. Byliśmy tam trzy lata temu, o czym wtedy pisaliśmy. Podsumowując – tamtejsze rejony to świetny pomysł zarówno na całodniową wycieczkę, jak i weekendowy wyjazd.

Dojazd bez samochodu – Wycieczka na cały dzień z przesiadkami. Trzeba dostać się busem do Kielc a następnie z Kielc łapać busa do Chęcin. Z centrum Chęcin pod zamek mamy kilka minut pieszo.