O blogu i jego autorce

Cześć, mam na imię Weronika i to właśnie ja jestem autorką tego bloga. Opisuję jednodniowe wycieczki w okolicy Krakowa. Na co dzień funkcjonuję i podróżuję bez prawa jazdy, więc w większości są to wyprawy bez samochodu, ale nie tylko.

Nie znajdziecie tu ciekawostek geograficznych, wywodów na temat walorów krajoznawczych, historii zamków, czy moich wycieczkowych refleksji. We wpisach staram się zawrzeć to, co sama chciałabym wiedzieć, planując wycieczkę w konkretne miejsce. Jak tam dojechać, czy wyprawa nadaje się na całodniowy wyjazd, czy godzinny spacer. Jeśli przydadzą się buty z bieżnikiem to również o tym nadmieniam. Pokazuję, gdzie wybrać się na spacer w okolice Krakowa i jak tam dotrzeć bez samochodu.

Jednodniowe wycieczki są moją pasją i sposobem spędzania wolnego czasu. Jestem turystką w drodze, ale nie podróżuję po to, aby było co wkleić na fejsa. Nigdy nie publikuję wpisu z miejsca, w którym nie byłam. Podróżuję sama lub w towarzystwie, dlatego czasami piszę w liczbie mnogiej “byliśmy, zobaczyliśmy”. Strona internetowa, profil na facebooku, wszystkie zdjęcia i treści są moją indywidualną pracą. Wkładam w tej projekt dużo swojej wiedzy, czasu i sprawia mi to przyjemność.