Las Wolski ma kilka szlaków, różniących się między sobą dystansem i poziomem trudności. Trasę możecie sobie ustalić według indywidualnych upodobań, możliwości jest na prawdę wiele. Najpopularniejszymi atrakcjami spacerów są Kopiec Kościuszki, Kopiec Piłsudskiego, Polana na Sikorniku, oraz ZOO.

Szlak zielony w lesie Wolskim, nazywany jest również szlakiem dwóch kopców. Prowadzi z Kopca Kościuszki, przez Rezerwat Panieńskie Skały, na Kopiec Piłsudskiego. Jeżeli nie macie ochoty na dłuższe wędrówki, możecie rozpocząć spacer od tzw Baby Jagi (przystanek Baga Jaga, tuż przy parkingu na Kukułczej). Jeśli skręcicie do lasu, za zielonymi oznaczeniami, po chwili dojdziecie do Panieńskich Skał. Dalej, zielony szlak poprowadzi Was delikatną, leśną ścieżką aż na Kopiec Piłsudskiego.

Las Wolski - szlak zielony
Las Wolski – szlak zielony

Szlak żółty, nazywany jest także szlakiem wąwozów lasu Wolskiego. Prowadzi przez Panieńskie Skały, Wolski Dół, aż do Polany Bielańskiej. Jest to najbardziej wymagający kondycyjnie szlak. Nie trzeba mieć kondycji tatrzańskiego turysty, ale przyda się stabilne obuwie.

Las Wolski - żółty szlak wąwozów
Las Wolski – żółty szlak wąwozów

Szlak Czerwony, czyli szlak północ południe, prowadzi z Chełmu, przez Zielony Dół, Kopiec Piłsudskiego, ZOO aż na Bielany.

Dokładną mapę ze znakowanymi szlakami turystycznymi Lasu Wolskiego znajdziecie na stronie ZOO.

Źródło: https://zoo-krakow.pl/mapa-lasku-wolskiego/