Zamek w Siewierzu jest udostępniany dla turystów w sezonie wiosenno letnim we wszystkie dni tygodnia. Wstęp jest bezpłatny. Wrota dla zwiedzających są otwarte pod warunkiem sprzyjających warunków atmosferycznych. Przed przyjazdem, warto się upewnić, kontaktując się z punktem informacji turystycznej w Siewierzu lub poprzez profil facebookowy zamku. Czas zwiedzania, jak zawsze, jest uzależniony od tempa i upodobań. Niespiesznym krokiem trzeba liczyć około pół godziny.

Zamek w Siewierzu
Zamek w Siewierzu

Do Siewierza kursuje tamtejsza komunikacja miejska. Z Krakowa najprościej pojechać pociągiem do Katowic i tam przesiąść się na autobus do Siewierza. Z przystanku “Siewierz dom kultury” na zamek jest 10 minut spaceru.

Dla zmotoryzowanych jest dostępny parking. Bezpośrednio przed zamkiem, nie znajdziecie sklepów, czy punktów gastronomicznych, ale wystarczy przespacerować się 500 metrów do rynku siewierskiego.

Mając na uwadze fakt, że z Krakowa, jest kawałek drogi, warto zorganizować sobie całodzienną wycieczkę i zobaczyć inne atrakcje w pobliżu, np. Zamek w Będzinie.