Dolina Bolechowicka – Punkt widokowy

Tuż w pobliżu doliny Bolechowickiej, jest punkt widokowy, skąd rozpościera się fantastyczna panorama. I nie jest to popularny krzyż Milenijny w Karniowicach. Wspomniane miejsce na mapie Googla zaznaczone jest jako Jurajski Raj – Brama Bolechowicka. Współrzędne GPS: 50.152621328517554, 19.790164997913827

Z centrum Bolechowic, w kierunku doliny dojdziemy ul. Leśną lub ul. Turystyczną. Aby się dostać na punkt widokowy, wybieramy ul. Leśną. Dochodzimy do rozwidlenia ścieżek z widoczną, charakterystyczną stodołą. Do doliny prowadzi dalej ul. Leśna, a my skręcamy w prawo w ul. Górską. Idziemy chwilkę asfaltem do góry i tuż przy słupku z tablicą informacyjną, skręcamy w prawo na ścieżkę z ubitą ziemią. Łatwo ją przeoczyć, dlatego szukajcie wzrokiem słupa z tablicą. Idziemy kilkaset metrów do samej góry. Nie jest bardzo stromo, ale trzeba uważać na wystające kamienie. W pewnym momencie dochodzimy do rozwidlenia ścieżek. Jedna prowadzi do lasu, druga dalej do góry w kierunku polany. Idziemy na polanę. Na miejscu czekają na nas altany piknikowe.

Punkt widokowy pod Krzyżem Milenijnym w Karniowicach jest z drugiej strony doliny. Z stamtąd również jest fajna panorama okolicy.