Dolina Eliaszówki to zalesiony szlak spacerowy z kilkoma fotogenicznymi atrakcjami. Sam spacer nie jest ani długi, ani wymagający, jednak ze względu na swoją specyfikę (podejścia, dość śliski i kamienisty teren), nie nadaje się na spacer z wózkiem.

Dolina Eliaszówki

Punktami charakterystycznymi na szlaku są ruiny diabelskiego mostu, źródło proroka Eliasza i kopalnia wapienia Czatkowice. Źródło proroka Eliasza ma kształt serca, dlatego nazywane jest także źródełkiem miłości. Poniżej ruin diabelskiego mostu, znajduje się piękny wodospad, który dla większości jest jedną z głównych punktów programu.

Dolina Eliaszówki

Dystans spaceru dostosujecie do własnych upodobań, ale idąc wytyczonym szlakiem, można zrobić pętelkę po lesie. Jest kilka podejść z różnicami terenu. Trasa nie nadaje się na dziecięcy wózek. Dobrze jest mieć odpowiednie obuwie, bywa ślisko, zwłaszcza po deszczu.

Przystanek autobusowy znajduje się zaraz przed wjazdem na parking przy Klasztorze. Do Czernej kursują busy z Krzeszowic. Można tez skusić się spacer z dworca w Krzeszowicach.

Informacje podsumowujące wszystkie dolinki krakowskie zebraliśmy tutaj