Dolina Racławki ma 4 km w jedną stronę, leśną ścieżką. Idealny pomysł na dłuższy spacer w zacienionym miejscu, z dala od miasta. Ścieżka przyrodnicza przygotowania pod turystów – co kilkanaście metrów tablice informacyjne, drewniane ławki, stoliki. Trasa nie jest pętelką, więc trzeba wrócić tą samą drogą.

Dolina Raclawki

Bezpłatny parking dostępny przy wejściu do doliny, zaraz na granicy miejscowości Dubie i Żary. Spacer z wózkiem jest bezproblemowy w pierwszej części doliny. Przy końcu ścieżka jest kamienista, więc może być ciężko.

Ważna uwaga. Mnie mapy google zaprowadziły pod pobliską Kopalnię Dolomitu Dubie skąd też jest wejście do doliny, ale trzeba przejść przez samą kopalnię, co takie przyjemne już nie jest. Odpowiednie wejście, wraz z parkingiem znajdują się na samej granicy miejscowości Dubie i Żary, przy głównej drodze jest tablica informacyjna o miejscu postoju.


Dojazd możliwy także busami M-Bus kursujących z Krakowa (Kraków-Zabierzów-Bolechowice-Dubie-Krzeszowice) oraz MPK – przystanek Dubie skrzyżowanie.

Zebraliśmy w jednym miejscu informacje podsumowujące wszystkie dolinki krakowskie. Praktyczne wskazówki znajdziesz tutaj.