Dolina Racławki ma 4 km w jedną stronę, leśną ścieżką, częściowo przejezdną dla dziecięcych wózków z pompowanymi kołami. Idealny pomysł na dłuższy spacer w zacienionym miejscu, z dala od miasta. Ścieżka przyrodnicza przygotowania pod turystów – co kilkanaście metrów tablice informacyjne, drewniane ławki, stoliki. Bezpłatny parking dostępny przy wejściu do doliny, zaraz na granicy miejscowości Dubie i Żary.
Uwaga mnie mapy google zaprowadziły pod pobliską Kopalnię Dolomitu Dubie skąd też jest wejście do doliny, ale trzeba przejść przez samą kopalnię, co takie przyjemne już nie jest. Odpowiednie wejście, wraz z parkingiem znajdują się na samej granicy miejscowości Dubie i Żary, przy głównej drodze jest tablica informacyjna o miejscu postoju.
Dojazd możliwy także busami M-Bus kursujących z Krakowa (Kraków-Zabierzów-Bolechowice-Dubie-Krzeszowice) oraz MPK – przystanek Dubie skrzyżowanie.

Zebraliśmy w jednym miejscu informacje podsumowujące wszystkie dolinki krakowskie. Praktyczne wskazówki znajdziesz tutaj.