Droga Pienińska to popularna ścieżka pieszo rowerowa ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru. Cały czas prowadzi wzdłuż Dunajca i otaczających skał. Na całej długości jest utwardzona nawierzchnia. Ponieważ to właśnie Droga Pienińska jest jedną z głównych atrakcji wśród spacerowiczów i rowerzystów, bywa tu tłoczno. Większość trasy biegnie po słowackiej stronie.

Droga Pienińska
Droga Pienińska

Długość trasy, licząc od Schroniska Orlica do polany z widokiem na Trzy Korony przy Czerwonym Klasztorze to około 9 km w jedną stronę. Czas przejścia jest, jak zawsze, uzależniony od tempa spaceru i natężenia ruchu rowerowego. Punktem docelowym jest polana przy muzeum Czerwony Klasztor w miejscowości o tej samej nazwie.

Na miejscu można skorzystać z punktów gastronomicznych, są toalety i wspomniana już polana widokowa, z której świetnie widać Trzy Korony.

Ze względu na odległość od Krakowa, warto sobie zaplanować tam całodzienną wycieczkę i zobaczyć inne atrakcje w okolicy np. Szczawnicę, Zamek w Czorsztynie, Zamek Dunajec w Niedzicy.