Maciejowa – szlak czerwony z Rabki

Szlak czerwony z Rabki na Maciejową to jedna z łatwiejszych i zarazem najpopularniejszych tras w Gorcach. Bardzo widokowy (w pełnym słońcu), niewymagający szlak spacerowy. Śmiało nadaje się dla osób, preferujących nieforsujące tuptanie.

Czerwony szlak na Maciejową rozpoczynamy z Rabki, w okolicach Parku Zdrojowego. Idziemy kawałek chodnikiem do góry, wśród zabudowań. Polna ścieżka, prowadząca na Maciejową zaczyna się tu: 49°35’56.8″N 19°58’47.3″E

Z asfaltowej, wąskiej uliczki, idziemy prosto, za czerwoną strzałką. Od tego momentu do przejścia mamy ok. 3 km. Większość trasy, to prowadząca delikatnie do góry szeroka, polna droga. Przy samym końcu (1 km od bacówki) jest podejście. Nie jest ono długie, ale kamieniste i dosyć ostro pod górę. Na szczęście, jest to jedyny, wymagający odcinek. Po przejściu jakichś 100 metrów przez kamienie, dalej ścieżka się wypłaszcza i do samej bacówki zostaje nam 10 minut spokojnego spaceru.

Na miejscu czeka na nas obszerna polana z ławkami, bacówka i altany piknikowe.

Czerwony szlak na Maciejową

Dojazd bez samochodu – do Rabki kursują liczne busy z dworca MDA w Krakowie.

Nie jesteśmy zaprawionymi, górskimi wędrownikami. Preferujemy niewymagające spacery z górskim powietrzem i fajnymi widokami. W zakładce Górskie opisujemy takie właśnie szlaki.