Pustynia Błędowska, czyli Polska Sahara. Spacer po największej pustyni w Europie jest atrakcją samą w sobie. Bezpośrednie wejście na pustynię jest m.in. z nowego punktu widokowego „Róża Wiatrów”, która powstała dwa lata temu. Są zadaszone altany, drewniane ławki, podjazdy dla wózków, tablice informacyjne.

Drugim, pobliskim punktem widokowym jest Czubatka. Patrząc na prawo z Róży Wiatrów, widać charakterystyczną, żółtą wieżę. Aby się tam dostać, wystarczy przejść kilkaset metrów przez pustynię i wejść na leśną ścieżkę, która poprowadzi nas na miejsce. Z Czubatki widzimy panoramę całej pustyni.

Zarówno przy Czubatce jak i Róży Wiatrów są parkingi. Niezależnie od tego, gdzie zaparkujesz, krótkim 20-minutowym spacerem, dostaniesz się z jednego punktu do drugiego. Z Czubatki nie ma bezpośredniego zejścia na pustynię, ale dojdziesz tam w kilka minut.

Jest także fajny, leśny teren spacerowy. Można podejść nad stawy, nazywane zielonym i czerwonym. Warto również podjechać od strony miejscowości Chechło. Jest tam trzeci punkt widokowy, „Dąbrówka”. Podsumowując, nie musisz lubić wylegiwania na piachu, na pustyni jest co robić. Niedaleko Pustyni Błędowskiej, warto odwiedzić pobliski Rezerwat Pazurek.

Róża wiatrów znajduje się tutaj: 50°20’09.5″N 19°32’01.1″E

Czubatka znajduje się tutaj: 50°20’11.6″N 19°32’56.9″E