Pustynia Błędowska, czyli Polska Sahara. Spacer po największej pustyni w Europie jest atrakcją samą w sobie. Bezpośrednie wejście na pustynię jest m.in. z nowego punktu widokowego „Róża Wiatrów”, która powstała dwa lata temu. Są zadaszone altany, drewniane ławki, podjazdy dla wózków, tablice informacyjne.

Drugim, pobliskim punktem widokowym jest Czubatka. Patrząc na prawo z Róży Wiatrów, widać charakterystyczną, żółtą wieżę. Aby się tam dostać, wystarczy przejść kilkaset metrów przez pustynię i wejść na leśną ścieżkę, która poprowadzi nas na miejsce. Z Czubatki widzimy panoramę całej pustyni.

Zarówno przy Czubatce jak i Róży Wiatrów są parkingi. Niezależnie od tego, gdzie zaparkujesz, krótkim 20-minutowym spacerem, dostaniesz się z jednego punktu do drugiego. Z Czubatki nie ma bezpośredniego zejścia na pustynię, ale dojdziesz tam w kilka minut.

Jest także fajny, leśny teren spacerowy. Można podejść nad stawy, nazywane zielonym i czerwonym. Warto również podjechać od strony miejscowości Chechło. Jest tam trzeci punkt widokowy, „Dąbrówka”. Podsumowując, nie musisz lubić wylegiwania na piachu, na pustyni jest co robić 🙂

Róża wiatrów znajduje się tutaj: 50°20’09.5″N 19°32’01.1″E

Czubatka znajduje się tutaj: 50°20’11.6″N 19°32’56.9″E