Dolina Podskalańska, nazywana też Wąwozem Podskalańskim lub doliną Wedonki. Propozycja na krótki spacer w cieniu i bez tłumów, tuż za Krakowem. Jest to mały lasek z atrakcjami, w miejscowości Podskalany k. Tomaszowic.

Już na samym początku doliny, po prawej stronie mijamy Jaskinię Borsuczą. Dalej mamy Wielką skałę (lub borsuczą skałę) i kilka mniejszych skałek. Lasek ma ok 1-1,5 km długości, są liczne ścieżki spacerowe, więc od samych piechurów zależy, ile się wytupta.

Dolina Podskalańska
Dolina Podskalańska – Wąwóz Podskalański – Dolina Wedonki

Trakt spacerowy szeroki, są różnice terenu, ale nie ma szczególnie stromych podejść. Wejście do jaskini borsuczej jest zaraz na początku, tuż przy głównej ścieżce po prawej stronie. Ponieważ jest ono dosyć zarośnięte, łatwo go nie zauważyć.

Z wózkiem to już wedle uznania. Przejechać, na pompowanych kołach przejedziesz, ale liz się z tym, że nie ma prostej drogi. Ścieżki prowadzą cały czas góra – dół.

Możliwy dojazd komunikacją miejską w okolice dolinki (Tomaszowice). Sama dolina jest mało znana – nie ma nawet wyznaczonego parkingu. Zatem, nawet w niedzielne popołudnie było całkiem pusto. Spacer rozpoczęliśmy z tego miejsca: 50°08’26.0″N 19°50’58.1″E