Okolice Krakowa – spacer w cieniu

Słoneczna pogoda zachęca do całodniowych wycieczek, jednak fala upałów potrafi dać się we znaki. Nie każdy lubi leżeć plackiem nad wodą. Dzisiaj przedstawimy Wam najpopularniejsze okolice Krakowa, gdzie można się wybrać na spacer w cieniu. W zakładce w cieniu znajdziecie wszystkie wpisy z tej kategorii.

Rezerwat Pazurek

Przez Rezerwat Pazurek można zrobić pięciokilometrową pętelkę czerwonym szlakiem. Dłuższy, ale niewymagający spacer zróżnicowanym lasem – idziesz prostą szeroką ścieżką po kolorowych liściach, potem wchodzisz do wąwozu ze ślicznymi skałkami i różnicami terenu a na końcu czujesz się jak w nadmorskim lesie – idziesz po piasku i znajdujesz szyszki. Wymagana jest orientacja w oznaczeniach szlaku. Całość trasy przebiega w cieniu.

Las Zabierzowski i Dolina Grzybowska

Możliwości tras i pętelek jest na prawdę dużo, wszystko zależy od dystansu, jaki chcecie pokonać. Dla ułatwienia, we wpisie o lesie zabierzowskim wkleiliśmy zdjęcie mapek, które są na słupkach co kilkaset metrów.

Skała Kmity

Rezerwat Skała Kmity znajduje się tuż przy Dolinie Grzybowskiej. Niezbyt wymagający spacer leśnymi ścieżkami.

Park Leśny Witkowice

Park Leśny w Witkowicach to malutki park, pętelka do przejścia w pół godziny. Idealna propozycja na spontaniczny wypad, który nie zajmie więcej, niż godzinę.

Las w Goszczy

To propozycja na spacer w cieniu i bez tłumów. Dwie trasy do wyboru, krótsza, asfaltową alejką lub dłuższa, leśnymi ścieżkami.

Dolina Aleksandrowicka

2-km pętelka po lesie z punktem widokowym. Przy dobrej pogodzie, widać startujące i lądujące samoloty.

Las Młodziejowski

Las Młodziejowski to nasze miejsce numer jeden. Środek wsi, szerokie, leśne ścieżki, dużo cienia, brak parkingu i brak ludzi.

Dolina Podskalańska

Krótki, 1 km spacer po lasku, szerokimi ścieżkami.

Las Bronaczowa

Jeżeli macie ochotę pospacerować po lesie z prawdziwego zdarzenia, to las Bronaczowa ma do zaproponowania kilka fajnych tras spacerowych

Kudłacze – Lubomir czerwonym szlakiem

Trasa spod schroniska PTTK Kudłacze na Lubomir prowadzi cały czas w cieniu. Jednocześnie jest to bardzo łatwa trasa, śmiało nadająca się dla każdego, nawet niedzielnego spacerowicza.

Dolina Eliaszówki

Wyższy poziom spaceringu, już bardziej wymagająco, ale całkowicie w cieniu

Puszcza Dulowska

Propozycja na spacery dłuższe i krótsze (wedle upodobań) po asfaltowych alejkach. Warto się przejść nad czarny staw w Tenczynku.