Dolina Aleksandrowicka
Dolina Aleksandrowicka

Dolina Aleksandrowicka jest jedną z mniej znanych dolinek krakowskich, więc nie spotkacie tam tłumów. Można zrobić około 2-km pętelkę po lesie, oznaczoną czerwonymi znakami jako ścieżka nordic walking. Ważna informacja jest taka, że nie znajdziecie tego szlaku na mapach w aplikacjach turystycznych. Na ścieżkach są gęste oznaczenia i strzałki, a przy parkingu znajduje się mapa całej doliny wraz z zaznaczoną na czerwono trasą spacerową. Dla ułatwienia, pod wpisem, zamieściliśmy zdjęcie tej mapy.

Jeżeli od parkingu, pójdziecie za czerwonymi znakami, zaraz za krótkim podejściem pod górę, dojdziecie do punktu widokowego Skała Krzywy Sąd. Przy dobrej pogodzie można obserwować startujące i lądujące samoloty. Dalej szlak poprowadzi Was delikatnie w dół i przechodząc przez mostek, dojdziecie nad staw. Dalsza część tej trasy, znajduje się po drugiej stronie ulicy.

Zaraz przy wejściu są zadaszone altany piknikowe, bezpłatny parking i stojaki rowerowe. Ze względu na spore różnice terenu, z wózkiem zdecydowanie odradzam. Fajne miejsce dla osób, które cenią sobie ciszę i dużo cienia. Dojazd bez samochodu jest możliwy komunikacją miejską (przystanek Aleksandrowice Centrum).