Dolina Kluczwody to kolejne miejsce z bardzo dobrym dojazdem dla osób bez samochodu. Spacer po dolince nie należy do wymagających. Przez całą trasę prowadzi jedna, leśna ścieżka, nie sposób się zgubić. Nie ma stromych podejść, czy jakiś różnic terenu, ale nawet w pogodny dzień warto zadbać o pełne obuwie (w kilku miejscach jest dosyć błotnisto). Trzeba liczyć ok 2 km w jedną stronę, z powrotem trzeba wrócić tą samą trasą.
Dolina jak najbardziej dla rodzin z dziećmi, jednak z wózkiem może być ciężko. O ile przeprawy przez Kluczwodę dla kilkulatków będą dodatkową atrakcją, dla wózków to nie lada wyzwanie.
Dolina Kluczwody
Dolina Kluczwody
Kilka lat temu przejście przez Dolinę Kluczwody od strony miejscowości Gacki, zostało zagrodzone. Dlatego, najlepiej podjechać od strony ul. Wierzchowskiej.
Dojazd bez samochodu jest możliwy autobusem MPK (linia 210 lub LR0, przystanek Biały Kościół). Można również złapać jakiegokolwiek busa, jadącego w stronę Olkusza (z Ronda Ofiar Katynia kursują co kilka minut) i wysiąść w Białym Kościele.
Stamtąd należy kierować się ulicą Wierzchowską w dół (ok 1 km) i po lewej stronie będzie widoczne wejście do doliny. Tuż przy wejściu jest bezpłatny parking, mapy i altana piknikowa.

Podsumowanie wszystkich podkrakowskich dolinek, wraz z praktycznymi informacjami dla każdej z nich znajdziecie tutaj.