Nielepice – Skała z Krzyżem i Park Pileckiego

Dzisiaj kilka zdjęć ze spaceru po Nielepicach. Punktami docelowymi były charakterystyczna Skała z Krzyżem, z której rozpościera się świetna panorama na okolicę oraz dolina Nielepicka. Spacer rozpoczęliśmy od strony pętli autobusowej w Nielepicach. Stamtąd do Skały z Krzyżem jest zaledwie 500 metrów. Wystarczy przejść na drugą stronę ulicy i skręcić w ul. Ogrodową. Wejście na szczyt Skały nie stanowi żadnego problemu – są schody i poręcze. Teren wokół jest bardzo zadbany.

Skała z Krzyżem w Nielepicach
Skała z Krzyżem w Nielepicach

Stamtąd ruszyliśmy w kierunku Doliny Nielepickiej, o której będzie osobny wpis. Warto zaznaczyć, że tuż przy pętli autobusowej jest bardzo ładny Park z miejscami odpoczynku, fontanną i placem zabaw dla dzieci. Ponieważ, jest to tuż przy przystanku końcowym, to czas oczekiwania na autobus powrotny upłynął szybciutko.

Do Nielepic jest dobry dojazd MPK z Ronda Ofiar Katynia (linia 258). Można również wybrać busa lub linie, które kursują do Rudawy, wysiąść na przystanku Rudawa Młyn i dojść do Nielepic, co zajmuje ok. 20 minut.

Zobacz, które z Dolinek Krakowskich jeszcze odwiedziliśmy.