Wiślana trasa rowerowa Niepołomice – Grobla

Wiślana Trasa Rowerowa Niepołomice – Grobla
Ścieżka rowerowa prowadzi wzdłuż wałów Wiślanych. My swoją trasę rozpoczęliśmy na wysokości mostu, zaraz na granicy Krakowa i Niepołomic. Można też podjechać i zaparkować od strony Ispiny, gdzie jest  MOR i Park&Ride i z stamtąd ruszyć rowerami. Fajnie przygotowana pod rowerzystów (miejsca odpoczynku, tzw MOR, oznaczenia). Ten gotowy już odcinek ma 28 km i aktualnie kończy się w miejscowości Grobla. Dalsza część drogi rowerowej zaczyna się w Uściu Solnym.

Z MOR Ispina można podjechać 5km w stronę Drwini, gdzie znajduje się dosyć popularne miejsce wycieczek, czyli Park wypoczynkowy w Drwini Trzeba jednak wspomnieć, że odcinek Ispina-Drwinia, trzeba pokonać ulicą, bez ścieżki rowerowej.

Samochodem najlepiej podjechać na Park&Ride Ispina, który jest tutaj: 50°06’57.3″N 20°23’00.1″E. Tuż obok jest też fajnie przygotowany MOR: 50°07’03.5″N 20°23’01.3″E Od strony Niepołomic, MOR i początek ścieżki są tutaj: 50°02’40.4″N 20°10’51.6″E. (Od strony Niepołomic nie ma parkingu). My swoją trasę rozpoczęliśmy tuż przy moście na granicy Krakowa i Niepołomic. Tam jest wygodny zjazd na ścieżkę. Stamtąd dojechaliśmy aż na MOR Ispina. Można też jechać do samego końca gotowego odcinka (miejscowość Grobla) i tam zawrócić.

WTR jest fragmentem tras Velo Małopolska i znaczna jej część jest już gotowa. Jednak są odcinki, na które musimy jeszcze poczekać. Docelowo, tą ścieżką rowerową, będzie można dojechać aż do Szczucina. Link do dokładnej mapy przebiegu WTR tutaj