Jeżeli lubicie deptaki wzdłuż rzeczek z górskimi krajobrazami, to zdecydowanie warto wybrać się na Zarabie w Myślenicach. Spacernik prowadzi cały czas wzdłuż Raby i ciągnie się od parku linowego przy ul. Parkowej, pod ul. Piłsudskiego, a dalej za mostem ścieżka biegowo-rowerowa prowadzi aż do miejscowości Osieczany. W sumie ma ok 4,5 km długości. Po drodze mijamy place zabaw, most wiszący, ścieżkę sensoryczną, kilka parkingów, fast foody.

Zarabie Myślenice
Zarabie Myślenice

Jeśli byłoby Wam mało spacerów, można się przejść zielonym szlakiem na Górę Chełm. Wejście na zielony szlak jest przy ul. Parkowej. Na samym początku jest bardziej wymagający odcinek pod górę po wystających korzeniach, ale szybko łagodnieje i dalej do samego końca jest już fajna, przyjemna leśna ścieżka. Na Górę Chełm można również wjechać kolejką krzesełkową, która jest czynna tylko w sezonie letnim.

Z Krakowa do Myślenic można dostać się licznymi busami, kursującymi z dworca MDA. Wysiadając przy Dekadzie w Myślenicach, na Zarabie mamy jakieś 2 km pieszo.