Wszyscy, którzy byli w Dolinie Będkowskiej wiedzą, jak tam jest ładnie. A Ci, którzy nie byli, niech zobaczą. Bardzo przyjemny, długi spacer asfaltową dróżką. My tę dolinę uwielbiamy poza sezonem. Wtedy jest na prawdę pusto, cicho i przyjemnie.

Możliwych jest kilka wariantów trasy:

Od Strony Brzezinki: Brama Będkowska – Brandysówka – Wodospad Szum – Dupa Słonia – Czarcie Wrota

Od strony Będkowic: Czarcie Wrota – Dupa Słonia – Wodospad Szum – Brandysówka

Wybierając opcję od strony Będkowic, warto zobaczyć również Kopiec Bzowskich oraz nacieszyć się panoramą punktu widokowego w Będkowicach  Ta opcja trasy jest bardzo fajna, szczególnie dla piechurów. W Będkowicach uchwyciliśmy mnóstwo fajnych kadrów, a spacer stamtąd w kierunku Doliny przebiega cały czas w cieniu i nie jest długi (ok. 2 km). Wystarczy z Będkowic skręcić w ul. Pod Sokolicą, iść prosto asfaltową uliczką, aby za pół godzinki dotrzeć pod Iglicę i Wodospad Szum.

Jak dojechać do Doliny Będkowskiej bez samochodu?

Dla niezmotoryzowanych jest bardzo łatwy dojazd MPK lub busem (przystanek Brzezinka lub Będkowice przy Ochotniczej Straży Pożarnej).

Dolina Będkowska jest dosyć długa, ciężko określić konkretny punkt docelowy. Przykładowo, z Brzezinki pod Brandysówkę jest ok. 4 km w jedną stronę. Można się skusić na dłuższy spacer z Brzezinki, przez Dolinę do Będkowic i stamtąd łapać MPK do Krakowa.