Dolina Będkowska to propozycja na dłuższy spacer asfaltową alejką. Śmiało nadaje się na spacer z wózkiem. My tę dolinę lubimy poza sezonem. Jest wtedy pusto i cicho. Możliwych jest kilka wariantów trasy: Od strony Brzezinki lub Od strony Będkowic. Niezależnie, od której strony zaczniecie spacer, w dolinie Będkowskiej warto zobaczyć: Bramę Będkowską, Wodospad Szum, Dupę Słonia i Czarcie Wrota.

Dolina Będkowska

Warto przejść się na Kopiec Bzowskich oraz nacieszyć się panoramą punktu widokowego w Będkowicach. Ta opcja trasy jest bardzo fajna, szczególnie dla piechurów. W Będkowicach uchwyciliśmy mnóstwo fajnych kadrów, a spacer stamtąd w kierunku Doliny przebiega cały czas w cieniu i nie jest długi (ok. 2 km). Wystarczy z Będkowic skręcić w ul. Pod Sokolicą, iść prosto asfaltową uliczką, aby za pół godzinki dotrzeć pod Iglicę i Wodospad Szum.

Warto wziąć ze sobą prowiant i coś do picia. Wprawdzie w środku doliny jest restauracja, ale do najbliższego sklepu trzeba podjechać samochodem.
Czas, trasa i dystans to już według własnych upodobań. Dolina Będkowska jest najdłuższą ze wszystkich dolinek.

Dla osób bez samochodu jest bardzo łatwy dojazd MPK lub busem (przystanek Brzezinka lub Będkowice przy Ochotniczej Straży Pożarnej). Są dostępne, odpłatne parkingi od strony Brzezinki.
Dolina Będkowska jest jedną z trzech dolinek, które są w bliskiej odległości od siebie. Pozostałe dwie to Dolina Kobylańska i Dolina Bolechowicka. Jeśli masz kondycję, czas i chęci, można odwiedzić wszystkie trzy za jednym razem.