Wszyscy, którzy byli w Dolinie Będkowskiej wiedzą, jak tam jest ładnie. A Ci, którzy nie byli, niech zobaczą 🙂 Bardzo przyjemny, długi spacer asfaltową dróżką.Jak się tam dostać? Możliwych jest kilka wariantów trasy:

  • Od Strony Brzezinki: Brama Będkowska – Brandysówka – Wodospad Szum – Dupa Słonia – Czarcie Wrota
  • Od strony Będkowic : Czarcie Wrota – Dupa Słonia – Wodospad Szum – Brandysówka Wybierając opcję od strony Będkowic, warto zobaczyć również Kopiec Bzowskich oraz nacieszyć się panoramą punktu widokowego w Będkowicach  Ta opcja trasy jest bardzo fajna, szczególnie dla piechurów. W Będkowicach uchwyciliśmy mnóstwo fajnych kadrów, a spacer stamtąd w kierunku Doliny przebiega cały czas w cieniu i nie jest długi (ok. 2 km). Wystarczy z Będkowic skręcić w ul. Pod Sokolicą, iść prosto asfaltową uliczką, aby za pół godzinki dotrzeć pod Iglicę i Wodospad Szum.

Dla niezmotoryzowanych jest bardzo łatwy dojazd MPK lub busem (przystanek Brzezinka lub Będkowice przy Ochotniczej Straży Pożarnej). Dolina Będkowska jest dosyć długa, ciężko określić konkretny punkt docelowy. Przykładowo, z Brzezinki pod Brandysówkę jest ok. 4 km w jedną stronę. Można się skusić na dłuższy spacer z Brzezinki, przez Dolinę do Będkowic i z tamtąd łapać MPK do Krakowa.