Podsumowujemy miejsca, gdzie można wybrać się na spacer w Krakowie. Jeśli nie macie czasu na dalszą wyprawę, tu są opcje bez wyjazdu z miasta. Wszędzie dojedziecie komunikacją miejską.

Błonia Krakowskie

Jedno z najpopularniejszych miejsc w Krakowie, gdzie można pospacerować i pobiegać po asfaltowej nawierzchni. Jedno okrążenie ma dystans ok 5km. W pobliżu jest także Park Jordana, Park Decjusza.

Park Jordana

Jeden z największych i najpopularniejszych parków w Krakowie, tuż obok Błoń. Dla dzieciaków atrakcją będą place zabaw, boiska, skatepark, a także wodny plac zabaw.

Łąki Nowohuckie

Łąki Nowohuckie to ok. 3km spaceru ubitą ścieżką. Dla dzieciaków atrakcją jest park Żeromskiego z dużym placem zabaw. W pobliżu macie Food Trucki.

Las Wolski

Las Wolski ma do zaproponowania mnóstwo szlaków spacerowych, które różnią się od siebie dystansem i poziomem trudności. Warto się przejść szlakiem zielonym dwóch Kopców Można również wybrać się na Sikornik, Kopiec Kościuszki, czy Kopiec Piłsudskiego.

Park Bednarskiego

Spacer po parku Bednarskiego, warto połączyć z wyprawą na pobliski Kopiec Kraka.

Park Leśny Witkowice

Leśna ścieżka przyrodnicza na obrzeżach Krakowa. Są miejsca odpoczynku, malutki plac zabaw i dużo cienia.

Las Borkowski

Propozycja na króciutki spacer leśnymi ścieżkami.

Lasek Łęgowski

Mały, ale bardzo przyjemny lasek z szutrową ścieżką przyrodniczą, ciągnącą się równolegle do wałów Wiślanych od strony Nowej Huty i mostu Wandy.

Sudół Dominikański

Ścieżka przyrodnicza, połączona ze znajdującym się tuż obok parkiem i plantami mistrzejowickimi. Mnóstwo zieleni na jednym z najwyżej położonych osiedli w Krakowie.

Park Lotników

Duży, asfaltowy park z placami zabaw. Krakowskie Malediwy, czyli nowo powstałe stawy z pomostami i mini plażą, przyciągają tłumy.

Zalew Nowohucki

Spacer wkoło Zalewu Nowohuckiego nie jest ani długi, ani wymagający. Zawsze można zrobić kilka okrążeń. Bardzo popularne miejsce wśród biegaczy, rodzin z dziećmi, osób starszych. Atrakcją są liczne food trucki, plac zabaw, boiska, plaża, fontanny.

Lasek Mogilski

Dla osób nie wymagających szczególnych atrakcji, a ceniących sobie odludzia i asfaltowe ścieżki. Duży lasek na obrzeżach Nowej Huty.

Kopce w Krakowie

Szukając miejsca na spacer, czasami zapominamy o klasykach. Kopiec Kościuszki, Kopiec Piłsudskiego, Kopiec Kraka, czy Kopiec Wandy są świetnymi punktami widokowymi na miasto.

Bagry

W sezonie jest to jedno z najpopularniejszych krakowskich kąpielisk. Poza sezonem, bardzo fajne miejsce na krótki spacer z dobrym dojazdem komunikacją miejską.