Najpopularniejsze Okolice Krakowa dla turystów

Jeżeli wybieracie się na kilka dni do stolicy małopolski, prawdopodobnie zastanawiacie się, gdzie warto się wybrać na spacer. Przedstawimy Wam dzisiaj najbardziej znane i lubiane okolice Krakowa. Cała ta strona jest poświęcona naszym pomysłom na wycieczki, a ideą niniejszego artykułu było opisanie tych najpopularniejszych. Jeżeli jednak macie ochotę wyruszyć na dalsze wyprawy, to kliknijcie w interesującą Was kategorię w menu. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

  • Ojców i Ojcowski Park Narodowy
  • Kopiec Piłsudskiego, Las Wolski, Ogród Zoologiczny
  • Spacer Aleją Waszyngtona na Kopiec Kościuszki
  • Zalew Nowohucki, Kopiec Wandy
  • Dolinki Krakowskie
  • Lasy Tynieckie
  • Puszcza Niepołomicka

Ojców i Ojcowski Park Narodowy

Chyba najpopularniejszy kierunek wycieczek za Kraków. Atrakcje turystyczne Ojcowskiego Parku Narodowego przyciągają tłumy. Te najbardziej znane i lubiane to: Grota Łokietka, Wąwóz Ciasne Skałki, Brama Krakowska, Ruiny Zamku Kazimierzowskiego, Jaskinia Ciemna, Góra Koronna, Źródełko Miłości, skała Jonaszówka. Opcji tras spacerowych jest sporo. Więcej na temat przebiegu szlaków pisaliśmy tutaj

Kopiec Piłsudskiego, Las Wolski, Ogród Zoologiczny

Kopiec Piłsudskiego znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Krakowskiego ZOO, oraz Lasku Wolskiego. Daje to możliwość zorganizowania tam całodniowej wycieczki. Spacer z Ogrodu Zoologicznego na Kopiec zajmuje około pół godzinki leśnymi alejkami. Dla piechurów, Las Wolski ma do zaproponowania kilka szlaków. Dokładną mapę Lasku Wolskiego, wraz z przebiegiem poszczególnych szlaków znajdziecie na stronie ZOO tutaj.

Kopiec Kościuszki

Na Kopiec Kościuszki warto się przejść aleją Waszyngtona. Jeśli wystarczy Wam czasu, można zjechać w dół na spacer po krakowskich Błoniach, proponujemy także wybrać się do pobliskiego Parku Jordana z licznymi atrakcjami dla dzieci.

Zalew Nowohucki i Kopiec Wandy

Nad Zalewem Nowohuckim jest sporo atrakcji. Oprócz traktu spacerowego wkoło zalewu, są także: plaża, boiska, place zabaw, siłownie plenerowe. Miejsce bardzo popularne o każdej porze. nawet wczesnym rankiem biegacze pokonują kolejne okrążenia.

Kopiec Wandy znajduje się dwa kilometry dalej. Najlepiej podjechać tam tramwajem lub samochodem. Mały, zapomniany Kopiec na obrzeżach miasta z bardzo ładną panoramą widokową.

Dolinki Krakowskie

Dolinki Krakowskie są chyba najbardziej znanymi trasami spacerowymi południowej części Jury Krakowsko Częstochowskiej. Siedem z nich (nie wszystkie) zalicza się do Parku Krajobrazowego “Dolinki Krakowskie”. Każda jest wyjątkowa i warta uwagi. W każdej z nich byliśmy i każdą opisaliśmy na tej stronie. Zajrzyj do działu Dolinki Krakowskie